Wjenzek Alfa Plus 3+1

na ťažné zariadenie
Maximálny počet bicyklov
Preprava elektrobicyklov

• , zakúpené v nosice-autoboxy.sk

Za tú cenu je to úplne parádny nosič.

• , zakúpené v nosice-autoboxy.sk

• Škoda že neni možnosť výberu na zásuvku. Na aute mám 7 pinovú a z nosiča ide 13 pin. Ale poriešime to redukciou takže žiadny problém.

Veľká spokojnosť ,nosič splnil moje očakávania.

• , zakúpené v MTBIKER shop

• o polovicu lacnejší ako známe renomované značky (ušetrenie aj 300€)
    • adaptér na 4 bicykel v cene
    • po prejdení viac ako 1000km po rôznych cestách (rozbitých 3 trieda aj diaľnice) stabilitu hodnotím dobre, bicykle držia dobre. Pri jazde sa nekývu a nenarážajú do seba či auta.
    • uzamknutie všetkých 3 bicyklov upevnených na nosiči je naraz, keďže len na poslednej kotviacej tyčke prechádzajúcej stredom rámov všetkých bicyklov je zámok. Zámok sa dá presunúť na inú tyčku v prípade nosenia menšieho počtu bicyklov. Zámky sa však dajú individuálne dokúpiť aj na ostatné tyčky. V prípade používania ženských rámov na to treba myslieť.

Nosič som kúpil nedávno po dlhšom váhaní, či kúpim značkový Thule (resp. podobný) alebo nosič s dobrým pomerom cena/funkčnosť. Na základe testov a recenzií som sa rozhodol pre tento Wjenzek Alfa Plus 3 +1 českej výroby aj keď možno nie je TOP vo svojej kategórii. Ušetriť polovicu ceny nosiča stojí za uváženie.
    Momentálne som s nosičom prešiel cez 1000km po slovenských rozbitých cestách ale aj po pekných diaľniciach a hodnotil by som to takto:
    - upínanie na ťažné zariadenie pomocou kľúča nie je komplikácia, trvá 3 minútky
    - upínanie bicyklov k nosiču - tu treba trochu premýšľať ako pootočiť pedále a pri prvom bicykli prestrčiť všetky 3 ukotvovacie tyčky cez stred rámu. Viacmenej je to podobné pri všetkých podobných modeloch aj iných značiek. Pripevnenie jedného bicykla trvá cca 2 min a s trochou praxe to bude jednoduché.
    - správanie sa pri jazde, stabilita: toho som sa najviac obával no nakoniec som pri rôznych povrchoch cesty a zákrutách a rýchlostiach nepozoroval problémy. Ak sú bicykle správne uchytené netreba mať obavy.
    - konštrukcia: všetko je zatiaľ pevné. Uchytávacie popruhy sa zdajú z mäkšej mäkčenej umelej hmoty, no doteraz držali v poriadku. Vyberanie popruhu z uchytávacích klipsní niekedy potrápi, no po nájdení správneho uhla vysúvania popruhu je to OK.

Rozmerovo sa nosič vojde otočený o 90° len do kufra väčších kombíkov. Dá sa však nechať uzamknutý na ťažnom zariadeni.

Som celkovo spokojný, za danú cenu by som si ho znova kúpil.

Montáž
na ťažné zariadenie
Maximálny počet bicyklov
Preprava elektrobicyklov

Nosič bicyklov na ťažné zariadenie Wjenzek Alfa plus 2 je určený na prepravu 2 bicyklov. Upnutie na guli je realizované pomocou skrutky, ktorá je dotiahnutá priamo ku guli ťažného zariadenia a tým tvorí veľmi spoľahlivé spojenie. Nosič je sklopný, aby bol umožnený prístup do batožinového priestoru automobilu.

Výhody nového typu nosiča ALFA plus:

Transport bicyklov s dlhšími rámami (elektrobicykle, bicykle s 29")

Zabezpečenie väčšej ochrany bicyklov pri transporte

Oveľa väčší komfort a rýchlosť upínania bicyklov umožňuje väčšia šírka nosiča o 60mm a väčší rozstup medzi bicyklami o 15mm

Vyššia nosnosť nosičov pre 2-3 bicykle - možnosť transportu elektrobicyklov

Korekcia rovinnosti nosiča na ťažnom zariadení (nosič nevisí dozadu) vďaka zakomponovaniu pomocnej nastavovacej skrutky

POZOR - NOVO SÚ NOSIČE WJENZEK DODÁVANÉ Z VÝROBY S 13PINOVOU ELEKTROINŠTALÁCIOU.

AK MÁTE NA VOZIDLE STARŠIU 7PINOVÚ, NEZABUDNITE KÚPIŤ AJ REDUKCIU 7-13

Všeobecné výhody nosičov Wjenzek:

Jednoduchá montáž

Bezpečné a jednoduché uchytenie bicyklov

Nezvýšená spotreba pohonných hmôt

Nosiče s naloženými bicyklami sú sklopné, čo umožňujeprístup do batožinového priestoru automobilu

Vynikajúci pomer výkon/cena v porovnaní s konkurenčnýmivýrobky zahraničných výrobcov

Dlhá životnosť - povrchová ochrana

Na všetky základné verzie je možné upevniť ADAPTÉR, ktorý umožní prevoz ďalšieho kola

Technické informácie

Max. počet bicyklov 4

Osová vzdialenosť medzi jednotlivými bicyklami 19 cm

Priemer rámu bicykla 2,2 - 7,5 cm

Max. vzdialenosť nábojov bicykla (rázvor) 120 cm

Hmotnosť 20,2 kg

Nosnosť 60 kg

Max. odporúčaná šírka pneumatík 2,2"

Zámok ťažného zariadenia

ANO

Zámok kol

ANO

Rozmery 77 x 121 x 74 cm

Nosiče bicyklov značky Wjenzek sú veľmi jednoduché na montáž, čo je možné si overiť v priloženom montážnom návode.

• , zakúpené v nosice-autoboxy.sk

Za tú cenu je to úplne parádny nosič.

• , prevzaté z Heureka.cz

Rychlé a snadné nasazení závěsu i kol. Výhoda, že pokud vezeme pouze 2 kola, můžeme poslední část oddělit. Za mě super.

• , prevzaté z Heureka.cz

Bál jsem se hlavně montáže, v recenzích to někdo popisoval jako nesmírně komplikované. trvalo mi to asi 2 minuty, dát držák na tažné. A dělal jsem to sám. Zatím jsme ho nevyzkoušeli v provozu, nemohu hodnotit. Na Opel Zafiru 2019 funguje skvěle, po sklopení lze otevřít kufr bez problémů.

• , prevzaté z Heureka.cz

+ poměr cena/výkon určitě slušná volba, pokud s koly potřebujete vyjet jen jednou za čas je ideální + vypadá na kvalitní provedení žádná z nevýhod není ničím s čím se u objednání produktu nepočítá, vyplývá z jeho popisu - nedá se složit do kufru auta - na tažné jej neuchytíte bez použití klíče, který je součásti dodávky, a jeho uchycení se tak časově protáhne - u 4.kola bych čekala, že horní spojka, která přichytí rám k rámu, bude mít oboustranně uzamykatelný zámek, ne pouze na jednom konci

• pevnost
    • kvalita zpracování
    • český výrobce
    • uzamykatelnost jak nosiče, tak kol
    • možnost sklopení pro otevření 5.dveří
    • upínání na tažné pomocí šroubu a matice

Celkově jsem s nosičem spokojen. Původně jsem hledal nosič u značky Thule, jelikož jsem s jejich výrobky spokojen (příčníky + střešní box), ale to je u nosiče kol úplně jiná cenová relace. Vybíral jsem tedy mezi Wjenzek, Peruzzo a Hakr. Wjenzek jsem bral skrz českého výrobce a kvalitu zpracování. Nasazoval jsem zatím jen 2x, ale když to dostane člověk do ruky a pamatuje si jak si postupně dávat kola (dospělé dámské, dospělé pánské, 2x dětské - menší a větší, nemyšleno postupně takto na nosiči), tak nasazení nosiče mi napodruhé zabralo cca 3 min a naskládání a upevnění kol cca 7 min.

• , zakúpené v nosice-autoboxy.sk

Veľká spokojnosť ,nosič splnil moje očakávania.

• , prevzaté z Heureka.cz

Objednal jsem nosič Wjenzek 3+1 na základě doporučení eshopu nosic.cz. Nicméně následně mi bylo sděleno, že již nosič nemají skladem a ani ho nemá skladem výrobce Wjenzek - nemůže jim ho prý nyní poslat. Po skvělé komunikaci s prodejcem mi byl nabídnut o třídu lepší nosič Hakr Middle 3+1 za lepší cenu, který se k tažnému zařízení nedotahuje pomocí klíče jako u nosiče Wjenzek, ale má jednoduchou montáž pomocí páky. S nosičem Hakr Middle 3+1 jsem velmi spokojen.

• kvalitní zpracování
    • rychlost nasazení nosiče
    • nelze odepnout úchyt na kolo - složité naskládání kol

Potřeboval jsem nosič pro převoz 4 kol a do ceny 8500 Kč. Nakonec jsem vybral nosič Wjenzek, který se složitěji montuje, ale dle mého pohledového názoru je kvalitněji zpracován, než konkurenční značky v této cenové kategorii (Hakr, Peruzzo). Nicméně já jezdím s rodinou na kola 3-krát za rok a tento nosič Wjenzek plně splní účel a bezpečně převeze kola. Montáž je dodávaným klíčem. Nandání kol chce trpělivost, protože musíte předem prostrkat úchyty.

• , zakúpené v MTBIKER shop

• o polovicu lacnejší ako známe renomované značky (ušetrenie aj 300€)
    • adaptér na 4 bicykel v cene

- upínanie na ťažné zariadenie pomocou kľúča nie je komplikácia, trvá 3 minútky

Som celkovo spokojný, za danú cenu by som si ho znova kúpil.

• , zakúpené v nosicenakola.cz

Jednoduchá montáž.